Ką turėtumėme žinoti apie akumuliatorių analogus?

Kiek akumuliatorių yra profesionalo fotografo krepšyje? Priklausomai nuo fotoaparato modelio, fotografo darbo pobūdžio ir apskritai nuo to, kiek skirtingų fotoaparatų yra kuprinėje,  pačių akumuliatorių skaičius gali svyruoti nuo 3 iki 5. Kartais ir daugiau. Nes geriau turėti daugiau, nei pritrūkti pačiu netinkamiausiu metu. o jei kiekvienas akumuliatorius kainuoja po 50 €, tai suma yra didelė. Skaičiuojant ir skersai, ir išilgai, kiekvienas priedas kainuoja didelius pinigus, tad norint iš savo darbo uždirbti, o ne vien pirkti papildomus darbo įrankius, tenka ieškoti būdų kaip sutaupyti. Vienas būdų – pirkti akumuliatorių analogus.

KAS YRA AKUMULIATORIŲ ANALOGAI?

Akumuliatorių analogais vadinami akumuliatoriai fotoaparatams ir vaizdo kameroms, atitinkantys ir galintys pakeisti originalų modelį, tačiau be įžymios firmos pavadinimo ant akumuliatoriaus paviršiaus. Akumuliatorių originalus gamina pačios fotoaparatus gaminančios įmonės. Jos komplektuoja naujai parduodamus fotoaparatus su jau gamykliniais akumuliatoriais.

 Tuo tarpu akumuliatorių analogai yra gaminami specializuotose gamyklose, kuriose gaminami įvairūs akumuliatoriai, baterijos, elementai ir kiti panašūs gaminiai. Ant akumuliatoriaus nėra žymaus ir atpažįstamo prekinio ženklo. Tačiau būtent specializacija leidžia galutiniam vartotojui pasiūlyti mažesnę kainą ir akumuliatorių analogai kainuoja kelis kart mažiau – tai yra pagrindinis akumuliatorių analogų pranašumas.

ANALOGŲ PRIVALUMAS – KAINA

Jei nusižiūrėtą originalų akumuliatorių galite įsigyti už 50 €, tokio modelio analogą galite įsigyti už 15 €. Kainų skirtumas jaučiamas, ypač jei iškart norisi įsigyti kelis naujus akumuliatorius. Tačiau kodėl ta kaina tokia maža? Vien dėl prekinio ženklo nebuvimo? Ar yra kitų niuansų?

Iš ties prekinis ženklas yra pakankamai didelis rodiklis. Nikon, Canon, Fujifilm ar kitos fotoaparatus gaminančius daug investuoja į savo prekinio ženklo žinomumą, tad ir bet kokios prekės turi įskaičiuotas šias išlaidas.

Tačiau dar yra ir kokybės aspektas. Žymiausios fotoaparatų gamintojos deda papildomas pastangas bandant „išspausti“ maksimalią akumuliatorių talpą, naudoja naujausias technologijas ir sprendimus stengiantis užtikrinti, jog akumuliatoriai maksimaliai pasikrautų, ilgai būtų tarsi nauji ir jais būtų galima intensyviai  naudotis keletą metų. Technologijos ir tas „maksimalus spaudimas“ kainuoja papildomai. Tad dar viena priežastis, kodėl originalai tiek kainuoja.

Akumuliatorių analogų gamintojai nenaudoja papildomų technologų labiau „supresuoti“  energiją ir sukurti didesnės talpos akumuliatorius. Naudojamos standartinės, laiko patikrintos ir neeksperimentinės technologijos, tad akumuliatoriai yra šiek tiek silpnesni, mažesnės talpos. Kitaip – kokybė truputį mažesnė nei originalų. Tačiau vėlgi – gerokai mažesnė kaina užglaisto šiuos niuansus.

ANALOGUS TAIP PAT REIKIA RINKTIS ATSARGIAI

Naujienos, kuomet akumuliatoriai išsilydo, greitai išsikrauna ar net sprogsta, nėra iš piršto laužtos. Taip išties pasitaiko. Tačiau taip įvyksta tik su žemiausio lygio, pogrindžiuose gaminamais akumuliatoriais, kurie nėra sertifikuojami, tikrinami, nesilaikoma kokybės standartų ir pan. Deja, kadangi visi analogai yra gaminami mums nežinomų įmonių, sudėtinga iš pirmo žvilgsnio suprasti ar tai kokybiškas produktas ar ne.

Ką tokiu atveju daryti? Rinktis patikimus pardavėjus, kurie tikėtina bus išrinkę kokybiškiausius akumuliatorių analogus. Štai pavyzdžiui, Fotopriedai.lt kuruojamas patyrusio fotografo, išbandžiusio įvairius akumuliatorius ir atrinkusio labiausiai vertus dėmesio. Tokiu atveju, galima pasitikėti, jog el.parduotuvėje įsigysite išties geros kokybės akumuliatorių už prieinamą kainą.

0 Shares:
You May Also Like