Geriausias fotoaparatas atostogoms

Atostogauti važiuojame kartą per metus, kartais 2-3 kartus per metus, todėl atostogoms skirtas fotoaparatas būtų naudojamas gana retai. Aišku, jį visada galima panaudoti ir ne atostogų metu, bet ar to tikrai reikia. Juk telefone ir taip gera kamera…

KAIP IŠSIRINKTI ATOSTOGŲ FOTOAPARATĄ?

Rinkdamiesi atkreipkite dėmesį į keletą momentų:

  • Judesio stabilizavimas. Greičiausiai norėsite fotografuoti važiuodami vidury dykumos džipu, lesdamiesi virve virš džiunglių, kopdami į nedidelius kalnus, plaukdami laiveliu ir t.t. Tai reiškia, kad nebus laiko nei statyti trikojo, nei pasidėti lazdos ant žemės. Reikia fotoaparato, kuris turėtų puikų judesio stabilizavimą.
  • Naudojamas su asmenukių lazda. Ant asmenukių lazdos paprastai yra specialus užsukimas, ant kurio užsukamas kameros laikiklis. Jį nusukus, galima puikiai uždėti nedidelį fotoaparatą ir jį naudoti asmenukėms. Tam reikės tik įjungti laikmatį, kuris paprastai būna nustatomas 2, 5 ir 10 sekundžių. 5 sekundžių visai pakaks, tad su paprastu fotoaparatu galėsite darytis ir kokybiškas asmenukes.
  • Atsparumas vandeniui, dulkėms, smūgiams. Tai labai svarbu, jei vykstate prie jūros. Labai dažni fotoaparatų gedimai yra kai į objektyvą prikrenta smulkaus smėlio. Dėl to reiktų rinktis vandeniui, smėliui ir dulkėms atsparius fotoaparatus. Smūgiams jis taip pat gali būti atsparus, bent jau kritimui iš 1 metro aukščio.
  • Itin geras naktinio vaizdo ir prasto apšvietimo rėžimas. Čia gali praversti ir sisteminis fotoaparatas, nes paprasta „muilinė“ su šia užduotimi tvarkosi kur kas prasčiau. Jei jūsų atostogos ramios, mėgstate patys organizuoti fotosesijas gražiose vietose, reiktų rinktis būtent tokį prietaisą.

ATOSTOGŲ FOTOAPARATŲ MODELIAI

Canon EOS yra viena iš tų serijų, kurios tinka visiems. Nereikia būti super dideliu fotografu, kad valdytum šį kompaktišką sisteminį fotoaparatą. Yra nemažai modelių, kuriuos galima rinktis pagal savo poreikius, ir žinoma, kišenę. Tokie fotoaparatai kainuoja apie 400-500 eurų, tad juos sau gali leisti bet kas. Keliaujantiems reiktų nepamiršti specialių dėkliukų, kurie apsaugo nuo smėlio ir vandens. Taip pat yra pirkti ir specialių dėklų fotografavimui po vandeniu. Aišku, objektyvas nebus labai didelis, tačiau keletui kadrų maudynių tikrai pavyks įamžinti.

Olympus TG-5 fotoaparatas yra šiuo metu geriausias smūgiams, vandeniui ir dulkėms atsparus fotoaparatas, kuriam nereikia jokių specialių dėklų. Jis kainuoja apie 400 eurų. Jei kaina kandžiojasi, Olympus turi ir daugiau „Tough“ serijos modelių (Tough TG-Tracker, Tough TG-4, Tough TG-870).

GoPro Hero 5 yra kamera skirta ekstremalams, kuriems tik ir knieti įsiamžinti šokantiems nuo uolų, nardantiems su pavojingais gyviais, brendančiais per džiunklės, važinėjančiais dviračiu kalno šlaidu. Tokiems kitų variantų nėra – tik GoPro Hero 5. Jos kaina 400-420 eurų. Aišku, priedams teks suploti dar panašiai tiek, tačiau ši kamera tarnaus gana ilgai.

FujiFilm FinePix XP120 – nebrangi (vos 200 eur) kamera, kuri fotografuoja po vandeniu ir virš jo. Išvaizda gal kiek ir baugoka, tačiau nuotraukos išeis pakankamai geros.

Panasonix Lumix DMC-TS30 – dar pigesnė kamera. Vos už 120 eurų galima nesijaudinti dėl fotoaparato pametimo ar pasiplaukiojimo vandenyje.

Tai tikrai neblogi fotoaparatai, kurie atostogoms tiks kuo puikiausiai.

0 Shares:
You May Also Like